Potahové látky jsou hlavním sortimentem, který naše firma prodává. Vedlejším sortimentem jsou látky dekorační. Potahové látky používané k výrobě nových sedacích souprav nebo čalouněného nábytku do domácnosti i různých veřejných prostor může zákazník vybírat z široké nabídky čalounických látek. Na našem trhu jsou látky syntetické a přírodní. Zákazník si může vybrat žinilky, mikroplyše, gobelíny,polyestery,bavlny, mikrofáze…

U starších sedacích souprav nebo v případě změny interiéru je možné změnit potahovou látku, čalouněný nábytek nově očalounit a vznikne nový kus nábytku. Zákazníci si mohou vybrat čalounické potahové látky dle svého přání a vkusu: moderním styl čalounění– tj. různé polyestery, žinilky, různé tkané melírované látky, atd.

Naopak na klasické sedací soupravy nebo tzv. anglický styl nábytku se používají k čalounění hllavně mikroplyše a gobelíny.

Bavlny a potahové látky jemnější s větším % zastoupení bavlny v potahové látce se používají hlavně na postele, dětská lůžka, dětský nábytek nebo na závěsy nebo dekorační zařízení interieru.

V současné době se k výrobě čalouněného nábytku nebo jeho přečalounění používají ve velké míře potahové látky s protišpinivou úpravou které mají teflonovou vrstvu. Tato zabraňuje pronikání nežádoucích nečistot nebo nechtěně rozlitých tekutin do potahové látky a spodních vrstev materiálů sedací soupravy. Tekutina zůstane na povrchu sedací soupravy a jejím správným a šetrným odstraněním zůstává potahová látka nepoškozená. Mezi tyto potahové látky s teflonovou úpravou patří například Alicante, Alcantara, Carabu, Mikroplyš, Eko kůže, velury, ale také některé druhy žinilek.

Při výběru potahové látky je nutné také věnovat pozornost kvalitě a vlastnostem potahové látky. V poslední době stále více zákazníků sleduje u potahových látek jejich odolnost proti otěru – tzv. Martindale test. Tento test udává počet cyklů otáček , při kterých dochází k prvnímu poškození vlákna látky. Martindale test je u jednotlivých potahových látek rozdílný. Obecně platí, že potahové látky s vysokým obsahem polyesteru typu mikroplyšů, Alicante nebo různých režných látek vykazují vyšší hodnotu Martindalle testu. Naopak tomu například u žinilek, kdy Martindalle test je nižší. To ale neznamená, že žinilka je méně vhodná pro výrobu sedacích souprav nebo veškerého čalouněného nábytku. Obsahuje pouze více příměsi bavlněných vláken a při používání sedací soupravy se bavlněná vlákna dříve slehnou. Vhodným ošetřováním sedací soupravy se žinilka obnoví a látka bude vypadat opět jako nová.

Potahové látky a jejich životnost můžeme také ovlivňovat jejich vhodným ošetřováním. Údržba potahových látek se doporučuje u většiny látek šampónováním běžnými šampónovacími prostředky.